Suntem oameni care iubesc Steaua cu pasiune. Suporteri care merg la meciuri meci de meci sau mai rar, din motive obiective, aceștia din urmă încercând să suplinească lipsa de pe stadion cu acțiuni concrete care să ajute Steaua.
Credem că toți steliștii sunt egali. Nu există steliști de rang superior sau inferior: fiecare suporter contează — de la cel care merge la stadion la cel din cel mai îndepărtat sat, care păstrează speranța.
Respectăm memoria tuturor celor care au clădit și susținut clubul de-a lungul timpului.
